ForumWww.Nur-Islam.TPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
Radio NurIslami

Share | 
 

 Poezi kushtuar mbarimit te muajit te shenjte te Ramazanit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
muslimone
Antar Fillestar/e
Antar Fillestar/e


Numri i postimeve : 62
Join date : 16/07/2010
Age : 30

MesazhTitulli: Poezi kushtuar mbarimit te muajit te shenjte te Ramazanit    17.07.10 1:11

Poezi kushtuar mbarimit te muajit te shenjte te Ramazanit

Ramazan o muaj i bekuar
jemi kenaqur duke te agjeruar
nga frika se ti munde te jesh i fundit,
S`me binte ne mend pėr uje e as te untit.

Ditet e fundit po arrijne
mysafiri i bekuar pėr kete viti po shkon
Ai qe vleren ja diti,ne te meditoi.
nga All-llahu i Madherishem sevape perfitoi.
Ne ditet e para kerkuam meshire.
ne mesin e tij falje dhe pendim.
ne ditet e fundit nga zjarri shpetim.
Na e befsh kabull o I Madherishmi im.

Shkoi ky Ramazan
me shprese se tjetrin do e perjetojme.
se shumė prej neve sdo kemi rast ta shijojme.
Andaj ēdo dite ne maksimum ta shfrytezojme.

O muaj i meshires pėr njeriun je shpetim.
kėtu jemi te gjithė njė pa dallim.
i pasuri te varferin kėtu e kujton.
pėr hir te All-llahut ate e ndihmon.

Pas agjerimit na vjen festa ne islam
ėshtė feste e madhe e quajtur Bajram.
pėr hir te All-llahut njeri tjetrin vizitojme
familjet tona ne i gezojme.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Poezi kushtuar mbarimit te muajit te shenjte te Ramazanit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: FEJA ISLAME - Forumi gjeneral :: Poezi dhe tregime Islame-
Kėrce tek: