ForumWww.Nur-Islam.TPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
Radio NurIslami

Share | 
 

 poezi shkruar nga Xheneta-Bufaj

Shko poshtė 
AutoriMesazh
xheni
Antar Fillestar/e
Antar Fillestar/e


Numri i postimeve : 10
Join date : 15/07/2008
Age : 31

MesazhTitulli: poezi shkruar nga Xheneta-Bufaj   21.07.08 15:09

Njėshmėrija e Krijusit

Njihė o njeri Krijusin
qė tė krijoj tė fali tė
dha jet tė pėrsosi nė
formėn ma tė bukur
njihe o njeri Krijusin.

Shiko Qjellin Token
Hapsirėn gjdo gjė qė sheh
ėshtė krijuar nga Krijusi
njihe o njeri Krijusin.

Mos u bė pėrbuzės ndaj
dhuntive qė Krijusi ty ti
dhuroj bėhu mirnjohės
adhuro Krijusin ashtu siq
tė urdhėroj njihe o njeri
Krijusin.

Medito rreth krijimit dhe
mendo se ti ishe asgj ai
tė krijoj ti do tė vdėsesh
ai prap tė krijon njihe o njeri
Krijusin.

Edh Hėna edhe Yjet dhe
gjdo Planet e njohin Krijusin
e vet njihe o njeri Krijusin.

Pėrkujto tė mirat qė Krijusi
ty ti dhuroj bėhu mirnjohes e
knaqėsija Krijusit mbi ty tė
mbretėroj njihe o njeri
Krijusin.


Ai ėshtė vetėm nje Krijusi
e nuk ka tjetėr ne duhet
ti pėrkulemi madheris sė ti
e askujt tjetėr njihe o njeri
Krijusin.

shkruar nga Xheneta-Bufaj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
poezi shkruar nga Xheneta-Bufaj
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: FEJA ISLAME - Forumi gjeneral :: Poezi dhe tregime Islame-
Kėrce tek: