ForumWww.Nur-Islam.TPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
Radio NurIslami

Share | 
 

 Poezi-Thirrja e ezanit!- Genc Rexhepi

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin


Numri i postimeve : 187
Join date : 10/07/2008
Location : Gjilan

MesazhTitulli: Poezi-Thirrja e ezanit!- Genc Rexhepi   15.07.08 11:58

Isha shume i lodhur
dhe rash per te pushuar
nuk kaloi shume kohe
dhe nje ze i bukru,ne vesh me ra mua.

Hajje ales-salah,Hajje alel-Falah
therriste ezani
ejani ne namaz
qe te shpetoni.

Nga lodhja e madhe
isha dy mendjesh
te falaja namazin apo te fleja...!

Shejtani i mallkuar
ne vesh me pershperiste
"Ka tjera namaze"
pse te mos flija..??!!

Mirpo zeri i ezanit
me mbushi me imam
andaj u ngrita shpejt,
namazin per ta fale.

Andaj vellezer dhe motra besimtar
namazin mos ta harrojme
sepse ai eshte
nur-i i zemres sone.

Genc Rexhepi.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://nur-islam.forummotion.com
xheni
Antar Fillestar/e
Antar Fillestar/e


Numri i postimeve : 10
Join date : 15/07/2008
Age : 31

MesazhTitulli: Re: Poezi-Thirrja e ezanit!- Genc Rexhepi   25.07.08 12:13

shum emir poezija koplimente shum
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Poezi-Thirrja e ezanit!- Genc Rexhepi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Pse tė vdekurit vijnė nė ėndrrat tona?
» Kthimi ne Antiteze / Filozofia Satanike.
» Helena Petrovna Blavatsky
» Magjia e Zeze II
» Misteret e mėdha tė mendjes

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: FEJA ISLAME - Forumi gjeneral :: Poezi dhe tregime Islame-
Kėrce tek: