ForumWww.Nur-Islam.TPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
Radio NurIslami

Share | 
 

 Beso All-llahun (poezi nga Xheneta)

Shko poshtė 
AutoriMesazh
xheni
Antar Fillestar/e
Antar Fillestar/e


Numri i postimeve : 10
Join date : 15/07/2008
Age : 31

MesazhTitulli: Beso All-llahun (poezi nga Xheneta)   23.07.08 16:48

Beso All-llahun

Besoni Zotin tuaj
o robt tė Allahut
e mos iu bashkoni
armikut tuaj djallit.

Mos shkoni hapave
te armikut,tuja se
ai ėshtė perbetuar
qė gjdoher juve
te ju ngacmoj prej
rrugės te All-llahut,
te ju largoj e nė xhehnem
te ju qoi.

Mos u mashtroni
pas knaqesive tė kesaj jete
se kjo ėshtė knaqesi e pa
perjetshme.

Mos u devijoni o rob
te All-llahut,po pasoni ymetin
e Resulallahut.Me Kuran tė punojm
urdhrat e All-llahut ti praktikojm.

Kijani friken All-llahut e mos
u devijoni si popujt qe u
ndeshkuan nga hidherimi i
All-llahut.

Punoni pėr dynja dhe
Ahiret o robt e All-llahut,
nė menyr qe ta keni
knaqesin e All-llahut.

Kur thirret emri All-llahu
Ekber te gjith qiejve iu
tregohet emri i Zotit tė
vet.

Kur thirret Ezani qielli toka
i perkulen madheris se All-llahut
E kur te vin shpalljet
prej all-llahut,gjdo gje
i druhet frikes se All-llahut.

Behuni te devotshem o ymet
i resulallahut e friken tja kemi
gjithmon All-llahut.

shkruar nga:Xheneta Bufaj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Beso All-llahun (poezi nga Xheneta)
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: FEJA ISLAME - Forumi gjeneral :: Poezi dhe tregime Islame-
Kėrce tek: