ForumWww.Nur-Islam.TPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
Radio NurIslami

Share | 
 

 Franca drejton shikimin te Financat Islame

Shko poshtė 
AutoriMesazh
spy
Antar Fillestar/e
Antar Fillestar/e


Numri i postimeve : 30
Join date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Franca drejton shikimin te Financat Islame   24.07.08 14:19

Franca ka shfaqur gatishmėrinė nė largimin e pengesave pėr Financat Islame, duke ju bashkuar kėshtu vagonit tė kėsaj industrie nė rritje."Ėshtė sinjal i mirė dhe lojtarėt po dėgjojnė" thotė pėr AFP analisti Emanuel Voland nga agjencioni Standard & Poor's.
Franca ka prezantuar planet pėr rregullimin e sistemit legal dhe ekonomik pėr adoptim ndaj Financave Islame.
Ministrja Kristina Legard ka bėrė njė fjalim para investitorėve nga Gulfi si hap mirėseardhjeje tė aktiviteteve tė tyre nė Paris.
Edhe qeveria pritet tė njoftoj pėr ndryshimet fiskale dhe legale qė pėrshtaten me industrinė e cila ėshtė nė pajtim me Sheriatin.
Franca, shtėpi e 7 milionė muslimanėve pėr momentin nuk afron shėrbime bankare Islame.
Financat Islame janė sektori mė me rritje nė industrinė globale financiare./IOL
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
spy
Antar Fillestar/e
Antar Fillestar/e


Numri i postimeve : 30
Join date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Mire shume   01.08.08 13:09

Mendoj se kjo eshte nje gje shume e mire.N`fund t`fundit po e shohin krejt se ma mire se Islami ska kerkun..Very Happy
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Franca drejton shikimin te Financat Islame
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Histori te verteta dhe te frikshme
» Dėshmitarė i njė ngjarje tė pashpjegueshme
» Mos u trishto

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Informacione dhe diskutime te ndryshme :: Lajmet me te reja :: Lajme nga Bota Islame-
Kėrce tek: