ForumWww.Nur-Islam.TPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
Radio NurIslami

Share | 
 

 Metroja Nju Jorkeze me reklama Islame

Shko poshtė 
AutoriMesazh
spy
Antar Fillestar/e
Antar Fillestar/e


Numri i postimeve : 30
Join date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Metroja Nju Jorkeze me reklama Islame   03.08.08 1:31

Njė grup Musliman nė SHBA ka ngjallur diskutime nė Nju Jork nė lidhje me lėshimin e fushatės sė tyre duke promovuar Islamin nė metro nė Shtator tė kėtij viti.

Kjo fushatė koincidon me muajin e shenjtė tė Ramazanit si dhe me shtatė vjetorin e sulmeve tė 11 Shtatorit nė SHBA.

' TI DUHET TA DIJSH ' janė reklamat qė do tė vendosen nė vagona tė trenave nėntokėsor duke ofruar aty informatat e organizatės 'Islamic Circle' si dhe numrin e telefonit ku mund tė bėhen pyetje nė lidhje me Profetin Muhamed (a.s) dhe fenė Islame.

Kjo grup do tė paguan autoritetet e metrosė 48.000 dollarė pėr reklamat.

Kjo organizatė e Amerikės Veriore pėrshkruan veten si "lider dhe nismėtar pėr ofrimin e strategjive bashkėkohore pėr kuptimin e Islamit tė vėrtetė ndaj tė tjerėve si dhe te shtjellon keqkuptimet pėr Islamin" siē thotė sajti i tyre.

Republikani Peter King ka thirrur pėr ndalimin e fushatės.

'Unė besoj fuqimisht se metroja duhet tė ndalon reklamat' thotė zotėri King.

'Ato janė tė turpshme kur dihet se ato do tė fillojnė gjatė pėrvjetorit tė sulmeve tė 11 Shtatorit si dhe dihet se hekurudhat janė caqet kryesore tė sulmeve terroriste'

/news.com.au
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Metroja Nju Jorkeze me reklama Islame
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Informacione dhe diskutime te ndryshme :: Lajmet me te reja :: Lajme nga Bota Islame-
Kėrce tek: