ForumWww.Nur-Islam.TPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
Radio NurIslami

Share | 
 

 Sarkozy: Islam do tė thotė zhvillim, shkencė, modernitet dhe progres

Shko poshtė 
AutoriMesazh
spy
Antar Fillestar/e
Antar Fillestar/e


Numri i postimeve : 30
Join date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Sarkozy: Islam do tė thotė zhvillim, shkencė, modernitet dhe progres   18.07.08 18:41

Presidenti i Francės, Nikolla Sarkozy ka thėnė se francezėt duhen tė pėrpiqen tė kuptojnė fenė e vėrtetė islame, ngase islami nėnkupton zhvillimin, shkencėn, modernitetin dhe progresin.Presidenti francez deri sa po vizitonte sallonet e muzeut tė arteve islame Lover nė Paris bashkė me princin e Arabisė Saudite, El Velid Bin Talal ėshtė shprehur se francezėt e kanė rastin qė nga kėto sallone tė kėtij muzeu tė mėsojnė fenė islame tė vėrtetė.

Duhet theksuar se Velid Bin Talal, nipi i Saud Fajsalit ka dhuruar 17 milionė dollarė pėr ndėrtimin e salloneve tė artit islam nė muzeun e Parisit Lover.

Ėshtė bėrė e ditur se kėto sallone do tė inaugurohen nė vitin 2010. Mėsohet se nė kėto sallone do tė ekspozohen veprat me tematikė islame tė para 1300 vjetėve.irib
18.07.2008.islamgjakova.net
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Sarkozy: Islam do tė thotė zhvillim, shkencė, modernitet dhe progres
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ēfarė do tė thotė kjo?
» Trekendeshi i Bermudeve
» Interpretimi i Endrrave - nga Tanki
» Simbolika e gjarperit
» Misteret e Hėnės

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Informacione dhe diskutime te ndryshme :: Lajmet me te reja :: Lajme nga Bota Islame-
Kėrce tek: