ForumWww.Nur-Islam.TPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
Radio NurIslami

Share | 
 

 C'fare thote Islami per terrorizmin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin


Numri i postimeve : 187
Join date : 10/07/2008
Location : Gjilan

MesazhTitulli: C'fare thote Islami per terrorizmin   14.07.08 20:48

Islami,feja e meshires,nuk lejon terrorizmin.Ne Kur'an Zoti ka thene:"All-llahu nuk ju ndalon tė bėni mirė dhe tė mbani drejtėsi me ata qė nuk ju luftuan pėr shkak tė fesė, e as nuk ju dėbuan prej shtėpive tuaja; All-llahu i do ata qė mbajnė drejtėsinė"(KUR'AN,60:Cool

Profeti Muhamed s.a.v.s. ua kishte ndaluar ushtareve te vrajne gra dhe femije,dhe i keshillonte ata:"Mos tradhtoni,mos e teproni,mos vrisni femijen e posalindur."

Gjithashtu ka thene:"Kushdo qe vret nje person i cili eshte ne marveshje me muslimanet,nuk do ta ndieje aromen e Xhenetit,ndonese aroma e saj ndihet ne largesi prej 40 vjetesh."

Gjithashtu,profeti Muhamed s.a.v.s e ka ndaluar denimin me zjarr.

Ai njeher kishte numeruar vrasjen si mekatin e dyte me te madh,dhe kishte paralajmeruar se ne diten e Gjykimit:'Rastet e para qe do te gjykohen midis njerezve ne diten e gjykimit do te jene rastet e gjakderdhjes."

Muslimanet jane madje te inkurajuar qe te jene te sjellshem me kafshet dhe e kane te ndaluar te lendojne ato.Profeti Muhamed s.a.v.s. ka thene:"Nje grua qe denuar per shkak se kishte burgosur nje mace deri ne vdekje.Per shkak te kesaj ajo do te hyje ne Xhehenem.Derisa e mbante macen te burgosur,nuk i jepte as uje,e as ushqim,e as nuk e linte te lire per te ngrene instektet e tokes."

Ne dritaren e ketyre dhe teksteve tjera islamike,akti i nxitjes se terrorit ne zemrat e qytetareve te pambrojtur,bombardimi dhe gjymtimi i njerzve te pafajshem,i grave dhe i femijeve,per te gjithe jane akte te ndaluara dhe te urryera per Islamin dhe muslimanet.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://nur-islam.forummotion.com
 
C'fare thote Islami per terrorizmin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Njė zbulim i pavetėdijshėm i Frojdit

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: FEJA ISLAME - Forumi gjeneral :: Tema te ndryshme-
Kėrce tek: