ForumWww.Nur-Islam.TPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
Radio NurIslami

Share | 
 

 Skoci: Nė shtėpitė e muslimanėve vetėm qenėt me kėpucė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin


Numri i postimeve : 187
Join date : 10/07/2008
Location : Gjilan

MesazhTitulli: Skoci: Nė shtėpitė e muslimanėve vetėm qenėt me kėpucė   13.07.08 15:45

Kėpucėt e qenve do tė jenė prej gome, ndėrsa qenėt policor nė objektet muslimane do tė hyjnė vetėm nė situata tė jashtėzakonshme.Nė pėrpjekje pėr ta dėshmuar respektin ndaj muslimanėve, shėrbimet e sigurimit nė Skotlandė morėn vendim qė qenėt policor tė bartin kėpucė gjatė gjurmimit pėr eksploziv apo drogė.

Kafshėve do t'ju mbulojnė shputat gjatė hyrjes nė xhami, por edhe nė shtėpitė e muslimanėve, bėnė tė ditur 'Webindia'.

Kėpucėt e qenve do tė jenė prej gome, ndėrsa qenėt policor nė objektet muslimane do tė hyjnė vetėm nė situata tė jashtėzakonshme.

- Sipas zakoneve muslimane qenėt nuk janė tė papastėr, por vetėm jargėt (pėshtyma) e tyre. Mendoj se zyrtarėt duhet tė jenė tė kujdesshėm - tha imami britanik Ibrahim Mogra.

Nga ana tjetėr, dashamirėt e qenve nuk i pėrmbahen ligjit tė ri policor, sepse konsiderojnė se nėse bartin kėpucė qenėt mund tė stresohen.
09.07.2008.islamgjakova.net
[/font}
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://nur-islam.forummotion.com
 
Skoci: Nė shtėpitė e muslimanėve vetėm qenėt me kėpucė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Vetėtimat sferike nga qielli
» Ē’ėshtė vlera njerėzore?
» Ku ėshtė Zoti?
» A ėshtė jeta vetėm imagjinatė ?
» A ėshtė gjithēka vetėm numra?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Informacione dhe diskutime te ndryshme :: Lajmet me te reja :: Lajme nga Bota Islame-
Kėrce tek: