ForumWww.Nur-Islam.TPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
Radio NurIslami

Share | 
 

 JO VETEM URI DHE ETJE

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin


Numri i postimeve : 187
Join date : 10/07/2008
Location : Gjilan

MesazhTitulli: JO VETEM URI DHE ETJE   12.07.08 14:08

"Muaji i Ramazanit qė nė tė filloi tė shpallet Kur'ani qė ėshtė udhėrrefyes pėr njerėz dhe sqarues i rrugės sė drejtė dhe dallues(i tė vėrtetės nga gėnjeshtra)"Kur'an(2:185)
Natyrisht muaji i bekuar Ramazan ,kėrkon agjėrim nga shumica e muslimaneve.Duke i dheėnė theks shmangies nga ushqimi,pėrmbajtjes nga pirja e duhanit dhe lėngjeve ,pėrmbajtjes nga mardhėniet intime gjatė oreve tė ditės,ne ndonjėhere harrojmė shumė aspekte tė tjera tė rėndėsishme nė kėtė kohė tė shenjtė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://nur-islam.forummotion.com
 
JO VETEM URI DHE ETJE
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Lumturia
» Bibla - kontradikta dhe absurditete
» Ushqimi sipas shenjave
» Si ta bej dike qe te dashurohet me mua ?
» Parabola Sufi

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Shtyllat e fesė Islame :: Agjerimi i muajit te Ramazanit-
Kėrce tek: