ForumWww.Nur-Islam.TPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
Radio NurIslami

Share | 
 

 Del nė shitje iPhone i ri

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin


Numri i postimeve : 187
Join date : 10/07/2008
Location : Gjilan

MesazhTitulli: Del nė shitje iPhone i ri   12.07.08 15:32

Shitja globale e modelit tė ri tė telefonit iPhone 3G, tė prodhuar nga kompania amerikane Apple ka filluar tė premten nė kontinentin aziatik me njė shpejtėsi marramendėse tė paparė deri mė tani, raporton agjencia e lajmeve, Associated Press.
iPhone i ri i shumė kėrkuar nga entuziastė tė teknologjisė moderne e ka tė instaluar sistemin 3G ose thėnė ndryshe pėrdor sistemin e gjeneratės sė tretė tė celularėve.

Australia, Zelanda e Re, Hong Kongu dhe Japonia janė vendet e para tė zgjedhura pėr lansimin e modelit tė ri tė iPhone. Pas Azisė nė rend do jenė 22 shtete tė Evropės derisa shitja e modelit tė ti tė iPhone nė Amerikėn Veriore do tė fillojė nė orėn 8 tė mėngjesit sipas orėve lokale tė qyteteve amerikanė.

"Shikojeni se ēfarė dizajni inovativ ka ky telefon”, tha Yuki Kurita, duke dalė nga njė dyqan i Tokios me njė iPhone 3G ‘fintak’ tė ri tė cilin ende nuk e ka mėsuar mirė ta pėrdorė.

Duhet theksuar se mundėsitė operative tė iPhone-it nė Japoni konsiderohen mė pak revolucionare ku njerėzit tashmė janė mėsuar me aparate tė teknologjisė sė lartė pėr tė kontrolluar e-mailin, shkarkuar ndonjė video ose pėr tė kėrkuar restorante tė reja.

Nė Hong Kong kėrkesa pėr modelin e ri iPhone 3G ka qenė aq e madhe saqė 1,500 telefonat e parė janė shitur pėrmes njė lotarie tė organizuar online.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://nur-islam.forummotion.com
 
Del nė shitje iPhone i ri
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: INFORMATIKE DHE INTERNET :: Internet-
Kėrce tek: