ForumWww.Nur-Islam.TPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
Radio NurIslami

Share | 
 

 Fotoaparat me 50 megapikselė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin


Numri i postimeve : 187
Join date : 10/07/2008
Location : Gjilan

MesazhTitulli: Fotoaparat me 50 megapikselė   12.07.08 15:31

Prodhuesi i njohur suedezi fotoaparatėve, Hasselblad, ka prezantuar modelin e ri, rezolucioni i tė cilėt ėshtė plot 50 megapikselė.
Pėr shkak tė numrit tė vogėl tė klientėve, ndėrsa para sė gjithash edhe pėr shkak tė kualitetit tė prodhimeve tė kėsaj marke, modelet e reja tė fotoaparateve Hasselblad nuk prodhohen aq shpesh.

Njė vit pasi qė doli modeli H3DII-39, me rezolucion 39 megapiksels, ėshtė prezantuar edhe modeli mė i ri me 50 megapiksels.

Hasselblad H3DII-50 ka ēip drite Kodak, i cili fizikisht ėshtė dy herė mė i madh se sa ai i fotoaparateve digjital SLR. Madhėsia e ēipit garanton edhe kualitetin e lartė tė fotografive.

Ēmimi i fotoaparatit ende nuk ėshtė publikuar, por do tė jetė sigurisht po aq impresiv sa edhe mundėsitė e tij. Modeli i vjetėr H3DII-39 tash kushton 37.000 dollarė, ndėrsa i riu do tė duhej tė kushtojė mė shumė se kjo.

Prodhuesi u ka mundėsuar pronarėve tė modelit H3DII-39, ta shkėmbejnė atė me njė fotoaparat tė ri H3DII-50 dhe me pagesė shtesė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://nur-islam.forummotion.com
 
Fotoaparat me 50 megapikselė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: INFORMATIKE DHE INTERNET :: Internet-
Kėrce tek: