ForumWww.Nur-Islam.TPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
Radio NurIslami

Share | 
 

 Musakė me patate

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin


Numri i postimeve : 187
Join date : 10/07/2008
Location : Gjilan

MesazhTitulli: Musakė me patate   12.07.08 15:26

Pėrbėrėsit:
- 2 qepė,
- gjysmė kg. mish i bluar,
- kripė, piper, vaj,
- 3 vezė,
- 1,5 kg. patate,
- 1 litėr qumėsht.

Pėrgatitja:
Qepėt i pastron dhe i copėton imėt. I fėrgon nė vaj gjersa tė zverdhen e pastaj hidhet mishi, kripa, piperi dhe fėrgohen sė bashku. Patatet i qėron, i pastron dhe i pren nė formė rrethore me trashėsi 5-7 mm.
Nė tepsinė e lyer me yndyrė shtrohet njė rend patate pastaj hidhet pėrmbi mishi i bluar me tė tjerat. Pastaj, i derdh patatet e mbetura dhe mbi ta edhe mishin tjetėr qė ka mbetur.
- Pėrmbi i hedh: 1 litėr qumėsht dhe tri vezė pasi tė tunden mirė. Piqet nė furrė nė temperaturė 200 gradė C.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://nur-islam.forummotion.com
 
Musakė me patate
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Gruaja dhe Familja ne Islam :: Kuzhine-
Kėrce tek: