ForumWww.Nur-Islam.TPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
Radio NurIslami

Share | 
 

 Keksa me kokos

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin


Numri i postimeve : 187
Join date : 10/07/2008
Location : Gjilan

MesazhTitulli: Keksa me kokos   12.07.08 15:26

Per brumin nevoiten:

1 margarinė 250gr
7 lugė miell
1 qese kokos
3 ve
1 pecivė
3 filxhana sheqer
1 filxhan vaj
miell sipas nevojės

Pėrgatitja:
Margarinėn dhe 7 lugė miell i tundim pa e shkrirė margarinėn ,
deri sa tė bėhen si brum, pastaj ia shtojme kokosin, 3 ve, 1 pecivė,
3 filxhana sheqer, 1filxhan vaj i tundim kėto tė gjitha me
mikser pastaj i shtojmė edhe miell sipas nevojės deri sa tė fitohet peta.
E marrim petėn e shtriejmė nė tryezė sikurse petėn e pices dhe me figura
ose me gotė tė ēajit i prejmė, i rendisim nė tepsi edhe i fusim nė furrė.
Pas pjekjes i fusim nė sheqer pluhur tė nxehta.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://nur-islam.forummotion.com
 
Keksa me kokos
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Gruaja dhe Familja ne Islam :: Kuzhine-
Kėrce tek: