ForumWww.Nur-Islam.TPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
Radio NurIslami

Share | 
 

 AKULLORE....!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin


Numri i postimeve : 187
Join date : 10/07/2008
Location : Gjilan

MesazhTitulli: AKULLORE....!   12.07.08 15:26


Pėrbėrsit:
6 ve
7 lugė sheqer
2 shllaga tė bardhė
2 shllaga kafe

Gjashte ve tundėn mirė me mikser me 7 lugė sheqer dhe kėtė masė e ndajmė nė dy pjesė. Pastaj i pėrgatisim 2 shllaga (kafe) dhe dy shllaga (tė bardhė).
Njėri brum i vezėve pėrzihet me shllagun kafe dhe tjetri me shllagun e bardhė. Nė fund vendoset nė njė enė plastike duke i rradhitur ngjyrat.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://nur-islam.forummotion.com
 
AKULLORE....!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Gruaja dhe Familja ne Islam :: Kuzhine-
Kėrce tek: