ForumWww.Nur-Islam.TPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
Radio NurIslami

Share | 
 

 KUSH DUHET TE AGJEROJ?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin


Numri i postimeve : 187
Join date : 10/07/2008
Location : Gjilan

MesazhTitulli: KUSH DUHET TE AGJEROJ?   12.07.08 14:07

Agjėrimi i Ramazanit ėshtė obligim pėr cdo musliman mashkull ose femėr,qė i plotėson kėto kushte:
1.tė jetė mentalishtė dhe fizikisht i shėndoshė,qė d.m.th tė jetė normal dhe i aftė.
2.tė ketė hyrė me moshėn e pubertetit dhe pjekurisė,e cila ėshtė pėrafėrsishtė rreth 12,14 vjet..Fėmijėt nėn kėtė moshė duhet tė inkurajohen tė fillojnė kėtė praktikė tė mirė nė shkallė mė tė lehtė,kėshtu qė ata kur tė arrijnė moshėn e pubertetit,do tė jenė mentalisht dhe fizikisht tė pėrgatitur qė ta kryejnė agjėrimin.
3.tė jetė i pranishėm nė njė venbanim:nė shtėpi,nė qytet apo nė vende pune.Kjo do tė thotė pėr tė mos qenė nė udhėtim rreth 50 mile e mė shumė.
4.tė jetė i sigurte se agjėrimi ėshtė vėshtirė tė mbahet,dhe nuk i shkakton dėm fizikė dhe mental,tė tjerat janė reagime normale si:uria,etja ,etj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://nur-islam.forummotion.com
 
KUSH DUHET TE AGJEROJ?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Hena nje satelit artificial ! ? Ne se eshte keshtu,kush e 'parkoi'atje.?
» Simbolika e gjarperit
» Spiunet Tane! Kush Jane?
» Pagjumėsia
» Kush ishte Ali Pashė Tepelena

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Shtyllat e fesė Islame :: Agjerimi i muajit te Ramazanit-
Kėrce tek: