ForumWww.Nur-Islam.TPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
Radio NurIslami

Share | 
 

 TE KUPTUARIT -IMAM HASAN EL-BASRI

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin


Numri i postimeve : 187
Join date : 10/07/2008
Location : Gjilan

MesazhTitulli: TE KUPTUARIT -IMAM HASAN EL-BASRI   12.07.08 15:00

Tė kuptuarit ėshtė


Barka e diturisė,


Dituria ėshtė


Shenjė e veprimtarisė,


Veprimtaria ėshtė


Udhėzuese e mirėsisė,


Egoja ėshtė


Shkak i kundėrshtive,


Pasuria ėshtė


Sėmundje e kapadaive,


Kjo dynja ėshtė


Tregu pėr Ahiret


Mjerė ai qė s’e kupton


As veten e vet…Pėrktheu nga anglishtja:


Mexhid YVEJSI, Gjakovė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://nur-islam.forummotion.com
 
TE KUPTUARIT -IMAM HASAN EL-BASRI
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Thėnie tė zgjedhura tė Imam Aliut
» Letra e Imam Aliut (pqmt) shkruar njėrit prej bijve tė tij
» Nė Siri veprojnė forca speciale britanike
» Gjuhė & letra shqipe
» Fluturimi i parė me aeroplan! - Mulla Hasan Masurica

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: FEJA ISLAME - Forumi gjeneral :: Poezi dhe tregime Islame-
Kėrce tek: