ForumWww.Nur-Islam.TPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
Radio NurIslami

Share | 
 

 Simptomet e ndikimit te xhineve

Shko poshtė 
AutoriMesazh
muslimone
Antar Fillestar/e
Antar Fillestar/e


Numri i postimeve : 62
Join date : 16/07/2010
Age : 30

MesazhTitulli: Simptomet e ndikimit te xhineve    17.07.10 15:56

Ue Selamun Alejkum Ue Rahmetull-llahi Ue Barekatehu-Simptomet e personit te semur mund te ndahen ne ate qe manifestohet publikisht dhe ne enderr
Simptomet ne enderr jan "

-Pagjumesia , zgjimi i shpeshte , ngrihet dhe ecen neper gjum ,enderra te keqija
-Ndjekja e enderrave nga e cila nuk mund te iket
-Shtrengimi i dhembeve
-te qeshurit e pakondrolluar , qajtjet ,piskellime dhe vajtim
-enderrimi i vetevetes ne varr apo ne ndonje vend te shkret
-enderrimi i njerzve me dimenzione te panatyrshme : te zgjatur , te shkurtur , te zinje
-Te enderruarit e tmerrit dhe fantazmave


Ndersa simptomet qe mund te ndjehen publikisht jan :

-Nxitje e brendshme e averzionit dhe te largimit nga qdo lloj adhurimi sidomos nga namazi dhe dhikri
-Kokedhembja konstante e cila nuk ka shkaqe medicionale
-Mosprezenca e shpirtit (gjaleris).
-Plogeshtia dhe pertacia fizike e cila te perkujton levizjet e pakontrolluara te robotit
-Te shmangurit nga kriza nervore
-Dhimbjet ne disa pjes te trupit te cilat esht e pamundur te sherohen me anen e mjekesis
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Simptomet e ndikimit te xhineve
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: FEJA ISLAME - Forumi gjeneral :: Tema te ndryshme-
Kėrce tek: