ForumWww.Nur-Islam.TPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
Radio NurIslami

Share | 
 

  Shejtani ia ndriēoi rrugėn pėr ne Xham

Shko poshtė 
AutoriMesazh
muslimone
Antar Fillestar/e
Antar Fillestar/e


Numri i postimeve : 62
Join date : 16/07/2010
Age : 30

MesazhTitulli: Shejtani ia ndriēoi rrugėn pėr ne Xham    17.07.10 6:09

Njė person zgjohet herėt nga gjumi pėr ta falur namazin e Sabahut nė Xhami,i vesh teshat merr abdes dhe niset pėr nė Xhami, nė mes tė rrugės pėr nė Xhami rrėzohet i ndytė teshat, kthehet nė shtėpi e i ndėrron teshat dhe niset pėr ta falur namazin pėr tė dytėn herė dhe po nė tė njėjtin vend prapė rrėzohet, prapė kthehet nė shtėpi merr abdes dhe i ndėrron teshat dhe niset pėr nė xhami, nė tė njėjtin vend takon njė person me njė dritė (fener) nė dorė e pyet: kush jeni ju?

Ai i pėrgjigjet: Tė kam parė qe dy herė qė rrėzohesh kėtu e pėr kėtė tani po ta ndriēoj rrugėn pėr nė Xhami….

Ja ndriēon rrugėn deri te dera e Xhamisė dhe para se tė hynė nė Xhami i thotė njeriu (qė ėshtė rrėzuar): Hynė nė Xhami tė falemi…. por ai refuzon, me gjithat ai ja pėrsėritė disa herė duke i thėnė hyrė tė falemi por ai refuzon kategorikisht qė tė mos hynė ta fal namazin.

Njeriu e pyet : Pse nuk dėshiron tė falesh?

Ai i thotė : Unė jam shejtani…. unė tė kam rrėzuar herėn e parė qė tė kthehesh nė shtėpi e tė mos falesh nė Xhami por ti u ktheve, e herėn e parė kur u ktheve nė shtėpi e more abdes qė tė shkosh nė Xhami ta falėsh namazin All-llahu ti fali ty mėkatet, e kur tė rrėzova herėn e dytė e ti u ktheve nė shtėpi qė tė marrėsh abdes e tė shkosh ta falėsh namazin All-llahu ua fali familjes sate mėkatet, e nė herėn e tretė u frikėsova qė nėse tė rrėzojė All-llahu do t’ia falė mėkatet tėrė fshatit tėnd.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Shejtani ia ndriēoi rrugėn pėr ne Xham
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: FEJA ISLAME - Forumi gjeneral :: Tema te ndryshme-
Kėrce tek: