ForumWww.Nur-Islam.TPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
Radio NurIslami

Share | 
 

 Ahireti

Shko poshtė 
AutoriMesazh
muslimone
Antar Fillestar/e
Antar Fillestar/e


Numri i postimeve : 62
Join date : 16/07/2010
Age : 30

MesazhTitulli: Ahireti    17.07.10 1:24

Amir IDRIZI

Ahireti vllezėr tė dashur ėshtė jeta nė amshim,

Ku secili prej nesh do ta pėrjetojė kėtė ndodhi.

Ahireti ėshtė jeta pas vdekjes ku njeriu jetėn nė amshim e pėrjeton,
Cdo tė mira nė atė botė e ka .

Nė ahiret cdo njeri do ta kalojė Siratin ,aty do tė jenė tė gjithė njerėzit ,
Duke pritur dhe disa me fytyra te zbardhura dhe tė nxira se cfarė fati e ka.

Do tė kalojė mbi kėtė urė ,vallė ku njeriu nė cilėn anėn do tė jetė,
Nga cila anė do tė jetė nuk dihet.
Nga ana e djathtė janė njerėzit faqe bardhė ku secili do ta takojė
Ibrahimin a.s.

Nga ana e majtė janė njerėz me halle ku secili prej neshė ka mu taku me Muhamedin a.s

Nga secila anė pėrplotė njerėz duke pritur pėr fatin tėndė .

Ahireti eshte jeta nė amshim ,ku secili prej nesh do tė takojė tė afėrmit e tij.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Ahireti
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: FEJA ISLAME - Forumi gjeneral :: Poezi dhe tregime Islame-
Kėrce tek: