ForumWww.Nur-Islam.TPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
Radio NurIslami

Share | 
 

 Rruga e jonė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
muslimone
Antar Fillestar/e
Antar Fillestar/e


Numri i postimeve : 62
Join date : 16/07/2010
Age : 30

MesazhTitulli: Rruga e jonė    17.07.10 1:23

Na mbyt hipokrizinė me besim O Zot !
Vdisna fjalėt e kota , tė mos i themi kot !

Mendjet edhe zemėrat me dritė na i ndri !
Ta luftojmė tė keqen me tė mirė pėrmbi
Nėpėr botė tė mirėn ngado na e shpjerė !
Pėrmbi ne mėshirėn e dėrgo pėrherė !
Na mėso tė t'njohim e tė adhurojmė
Edhe pse s'tė shohim gjith'herė tė kujtojmė
Pėrmbi dhe ne patėm njerėz te nderuar
Na treguan rrugėn Tėnde tė uruar
Profetėt dėrgove pėr ne si mėshirė
Zemėrat na shėrove me besim tė mbirė
Lulėzoftė pėrmbi ky besim , bleroftė
Nėpėr botė ngado , u shtriftė , u zgjeroftė
Fjala Jote ligj dhe timon i jetės
E ngujuar mirė brenda tė vėrtetės
Na qorton gjith'herė dhe na pėrgėzon
Pėr kohėn qė s'ndalet po me vrap kalon
Ndiqeni gjithmon kėtė rrugė tė vlerė
Se ėshtė shum e drejtė edhe shum e gjerė
Nė tė nuk lajthit veq kush ėshtė i mjerė
E kush do e ndjekė u gėzoftė pėrherė !

Argjend Xhelili
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Rruga e jonė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Rruga e jetės
» Milky Way - Rruga e qumeshtit
» Njeriu ne Hėnė?
» Kimia mes Stalinit dhe Hitlerit
» Jeta jonė nė Tokė

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: FEJA ISLAME - Forumi gjeneral :: Poezi dhe tregime Islame-
Kėrce tek: