ForumWww.Nur-Islam.TPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
Radio NurIslami

Share | 
 

 Mos e mohoni Atė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
muslimone
Antar Fillestar/e
Antar Fillestar/e


Numri i postimeve : 62
Join date : 16/07/2010
Age : 30

MesazhTitulli: Mos e mohoni Atė    17.07.10 1:22

Mjerė pėr ju qė ju lindi nana dhe jetoni
Dhe mjerė pėr ju qė lindni fėmij' e i gėzoni

Lėvizeni e lėvizni deri sa frymoni pėrmbi dhe

E nuk e dini q'ju shtyu nė lėvizje dhe pse?

E nuk e dini se ē'shkak ju shtyu me jetue

As nuk lodheni shkakun me kėrkue

Rrugės pėr te Zoti hapat mbrapsht i ktheni

Po nga do qė veni ju Zotin e gjeni

Shkakun e pa shkak qė q'do gjė shkakton

Tė Parin e Pafillim e tė Pafund qė ekziston

ē'thua kush i mba sendet nė gjithėsi

Qė sillen e sillen me shum saktėsi

Pa mend edhe shpirt qė tė gjitha jan

Veq Zotit Tė Madh askush nuk i mbanė...
Argjend Xhelili
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Mos e mohoni Atė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: FEJA ISLAME - Forumi gjeneral :: Poezi dhe tregime Islame-
Kėrce tek: