ForumWww.Nur-Islam.TPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
Radio NurIslami

Share | 
 

 Mė kujtohesh

Shko poshtė 
AutoriMesazh
muslimone
Antar Fillestar/e
Antar Fillestar/e


Numri i postimeve : 62
Join date : 16/07/2010
Age : 30

MesazhTitulli: Mė kujtohesh    17.07.10 1:18

Nė vrapin tėrbues
tė rinisė sė gjallė
Ku gufojnė zemėrat edhe syt nė ballė

Ku qan' edhe qeshin edhe shum fjalė thonė

Tė gjithė tė urrenė dhe tė gjithė tė donė

Kohėra tė vjetėra nga vitet qė vdesin

Vdesin e varrosen veq kujtime mbesin

Nė fotografi dhe nė zemėra pa jetė

Ashtu rrahin kot , tė vetme kan mbetė

Na bashkoi koha dhe koha na ndau

Nė skajet e botės ndaras na pėrlau

Si zogj tė trishtuar qė nuk kan fole

Qė harruan vendin , tokėn ku kan le

Oj tokė e dashur , oj vendėlindja ime

Mė je mė e shtrenjtė se njėmijė agime

Lus Tė Madhin Zot tė mė vdes nė ty

T'mos ma marri shpirtin pa tė pa me sy...


Argjend Xhelili
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Mė kujtohesh
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: FEJA ISLAME - Forumi gjeneral :: Poezi dhe tregime Islame-
Kėrce tek: