ForumWww.Nur-Islam.TPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
Radio NurIslami

Share | 
 

 Ju dua pėr All-llah

Shko poshtė 
AutoriMesazh
muslimone
Antar Fillestar/e
Antar Fillestar/e


Numri i postimeve : 62
Join date : 16/07/2010
Age : 30

MesazhTitulli: Ju dua pėr All-llah    17.07.10 1:16

Ju dua pėr All-llah<BLOCKQUOTE class="postcontent restore ">Njė poezi nė forme klipi dedikuar motrave tė mia nė islam”

Njė vend tė vogėl!

Mė ler tė jem vetėm njė pikė vese

Nė trėndafilin tėnd

Njė yll i vockėl i shėndritshėm lart

Nė tėndin qiell pakėnd

Njė lule e brishtė

Nė lendinat e Tua madhėshtore O Zot

Njė grimcė e vogėl kripe

Qė tė lundroj nė dete e oqeane me not

Le tė jem unė

Pjesė e flladit tėnd mėngjesor

Ose, jo mė mirė tė jem

Uji i ftohtė i krojit pėrrallor

Ngjyrat e magjishme

Qė i fal ēdo agimi dielli

Apo edhe hėna bukuroshe qė mbart ēdo natė mbi supe qielli

Le tė jem ēdo gjė

Vetėm tė jem pjesė

E Xhennetit Tėnd

Le tė jem atje

Njė pikė vese

Njė fllad

Apo yll nė qiellin pa kėnd

S’ka rėndėsi O Zoti Im aspak ēfarė do tė jem

Mjafton qė nė Xhenetin Tėnd Madhėshtor

Mjafton qė nė Xhenetin Tėnd Madhėshtor

Njė vend tė vogėl ta kem

Me dėshirėn dhe shpresėn pėr tu takuar njė ditė atje…

Dua t’ju them se mė ka marrė shumė malli dhe ju dua tė gjitha fort

Le ta kujtojmė njėra tjetrėn nė duatė e tona</BLOCKQUOTE>
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Ju dua pėr All-llah
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: FEJA ISLAME - Forumi gjeneral :: Poezi dhe tregime Islame-
Kėrce tek: