ForumWww.Nur-Islam.TPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
Radio NurIslami

Share | 
 

 Motra ime.

Shko poshtė 
AutoriMesazh
muslimone
Antar Fillestar/e
Antar Fillestar/e


Numri i postimeve : 62
Join date : 16/07/2010
Age : 30

MesazhTitulli: Motra ime.    17.07.10 1:14

Motra ime.<BLOCKQUOTE class="postcontent restore ">Shpesh degjoj nga motra ime per cudi!
Thote:s'eshte koha vella,per shami,
Jo, me nuk eshte koha per Islam,
Jam e lire dhe jeten time ne dore e kam,
Mjaft me, me kete prapambeturi,
A nuk e sheh ti sot Evropa ku ka mbri?
Shume shpejt, moter, ndryshove,
Te kaluaren tende e harrove,
Para ca shekujsh kafshe je konsideruar
Ne je njeri apo jo eshte diskutuar.
Islami te nxorri nga ky hall,
Te dha liri, te ngriti ne shkallen njeri
Por, shume shpejt cdo gje harrove,
Sy mbyllur pas Evropes vrapove
Humbe c'do vlere, motra ime perseri.
Sot je ne mjerim, te huajen e quan moderne
Te metat e tyre perparim i pandehe.
Kush te tha se perparim eshte te jesh pa nder?
Kush te tha se civilizim eshte te jesh pa vlere?
E perparuar je nese je narkomane?!
Ah sa e dobet je, motra ime "evropiane"!
Degjo moter, dy fjale t'i them per fund,
Kujdes, veten mos e humb,
Kthehu tendit Perendi,
Islami per ty eshte e vetmja lumturi,
Kur'ani per ty eshte i vetmi udhezim,
Adhurimi jetes tende i jep kuptim,
Mbulesa per ty moter eshte drit,
Ne nivelin qe e merriton te ngrit,
Keshtu cdokush ty te respekton,
Kur urdhrin e Zotit ne vend e con,
All-llahu, ne te dy botrat te meshiron.
</BLOCKQUOTE>
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Motra ime.
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: FEJA ISLAME - Forumi gjeneral :: Poezi dhe tregime Islame-
Kėrce tek: