ForumWww.Nur-Islam.TPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
Radio NurIslami

Share | 
 

 Udhetari i kesaj bote

Shko poshtė 
AutoriMesazh
muslimone
Antar Fillestar/e
Antar Fillestar/e


Numri i postimeve : 62
Join date : 16/07/2010
Age : 30

MesazhTitulli: Udhetari i kesaj bote    17.07.10 1:13

O Zot kjo Bote e mallkuar

na bane me qajt me lot,

Njerz te droguar,te smure e te harruar

Vajza te reja te mitura e te shitura!

te robruara,te zhveshura e te shkatrruara

O Zot,kjo bote e mallkuar na ban te qajm me lot

Po t'i o njeri,kthehu te Allahu,zbatoj urdhrat e Tij

E ai do te na jap liri,mirsi dhe dashuri.

Mos ta ndegjojm shejtanin,se ai na shlyn imanin,

na ve ne terr e na ēon ne ferr,

O Zot na bej te mundur,t'i zbatojm urdhrat Hazreti Muhamedit

e tena hapesh tet dyert e Xhenetit

O Zot na ndihmo qe ms te derdhim lot,

na dihmo ne ket dhe ne tjetren Bot
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Udhetari i kesaj bote
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: FEJA ISLAME - Forumi gjeneral :: Poezi dhe tregime Islame-
Kėrce tek: