ForumWww.Nur-Islam.TPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
Radio NurIslami

Share | 
 

 Kujdes

Shko poshtė 
AutoriMesazh
muslimone
Antar Fillestar/e
Antar Fillestar/e


Numri i postimeve : 62
Join date : 16/07/2010
Age : 30

MesazhTitulli: Kujdes    17.07.10 0:34

<BLOCKQUOTE class="postcontent restore ">Kujdes
<BLOCKQUOTE>Kujdes mendimeve tuaja, sepse ato bėhen fjalė!
Kujdes fjalėve tuaja, sepse ato bėhen vepra!
Kujdes veprave tuaja, sepse ato bėhen shprehi!
Kujdes shprehive tuaja, sepse ato bėhen Karakteri yt!
Kujdes Karakterit tėnd, sepse ai bėhet "Fati" yt!

gjermanisht:
Achte auf deine gedanken, denn sie werden worte!
Achte auf deine worte, denn sie werden handlungen!
Achte auf deine handlungen, denn sie werden gewohnheiten!
Achte auf deine gewohnheiten, denn es wird dein "Schicksal"!


: Kėtė tekst e kam lexuar nė njė libėr tė njė autorit gjerman, por kjo kėshillė ka tė bėj shumė me Fenė tonė, duke marrur parasysh se sa herė Allahu nė Kuran na ftonė tė kemi kujdes se ēfarė mendojmė, sepse Ai edhe mendimet i dinė, na porosit tė kemi kujdes se ēfarė flasim dhe ēfarė veprojmė, dhe nė njė ajet Allahu na sqaron se Ai askujt nuk i bėnė padrejtėsi, sepse njeriu ėshtė peng i veprave tė veta. Allahu e dinė mė sė miri.

Allahu ėshtė mė i madhi!
Falenderimet i takojnė vetėm Allahut, Zotit tė botėrave!!!
</BLOCKQUOTE></BLOCKQUOTE>
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Kujdes
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: FEJA ISLAME - Forumi gjeneral :: Keshilla Islame-
Kėrce tek: