ForumWww.Nur-Islam.TPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
Radio NurIslami

Share | 
 

 Thuaj o pune une kam namaz e mos i thuaj o namaz une kam pune

Shko poshtė 
AutoriMesazh
muslimone
Antar Fillestar/e
Antar Fillestar/e


Numri i postimeve : 62
Join date : 16/07/2010
Age : 30

MesazhTitulli: Thuaj o pune une kam namaz e mos i thuaj o namaz une kam pune    17.07.10 0:32

Selam Alejkum

Te Nderuar Vellezer e Motera musliman


Thuaj o pune une kam namaz e mos i thuaj o namaz une kam pune
Deshiroj te ju tregoj disa gjera shkurt e shqip to mos zgjase me shume
Perse nuk falni namaz?
Perse e knaqni shejtanin?
Perse e hidheroni Fuqiplotin?

Mjafi mire e dime se namazi eshte i vetmi obligim qe eshte vendosur ne qiell
e obligimet tjera jane vendosur ne toke
Si Shembulli kur nje person duhet te thote diqka e rendesishme ai nuk mund te thote ne telefon por thote hajde diku te takohemi dhe te tregoj ate gjen.
Edhe kjo eshte e njejt Allahu i Madheruar e ngriti Muhamedin s.a.w ne qiell vetem per namazin se sa eshte e rendesishme.
E ne nuk falim!!!!
Vellezer e Motra musliman falni namaz se me te vertet ai i cili nuk fale namaz dhe e ze vdekja ne ate menyre me te vertete ai personi do te vuaj ne zjarrin e xhehnemit.Nese nuk keni falur filloni e mos e leni deri sa te plakeni.
Nese do te ju ze vdekja pa namaz!!!
Do te jete nje katasrofe e madhe
Nje humbje e madhe andaj filloni sa me heret dhe ato namazet qe kane kaluar pendohuni tek Allahu xh.sh se me te vertet Allahu Ju fale ai eshte fales.
Se pa namaz nuk ka xhennet.Nese njeriu nuk fale namaz ai kurre nuk do te hyj ne xhennet do te jete ne zjarr(Allahu Na rujt)
Dhe me ne fund e lusim Allahun fuqiplote te jemi prej tyre te cilet falin pese here ne dite.Te jemi prej tyre qe pendohen.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Thuaj o pune une kam namaz e mos i thuaj o namaz une kam pune
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: FEJA ISLAME - Forumi gjeneral :: Keshilla Islame-
Kėrce tek: