ForumWww.Nur-Islam.TPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
Radio NurIslami

Share | 
 

 Mos u lodh per te patur fame,

Shko poshtė 
AutoriMesazh
muslimone
Antar Fillestar/e
Antar Fillestar/e


Numri i postimeve : 62
Join date : 16/07/2010
Age : 30

MesazhTitulli: Mos u lodh per te patur fame,    17.07.10 0:23

Mos u lodh per te patur fame,
sepse ajo ka tatim stresin dhe depresionin
Ajo qe prish qetesine e zemres se qdo njeriu eshte dukuria e reklamimit dhe fames nder te tjeret.


Atyre qe nuk duan as mendjemadhesi e as ngaterres ne toke (Kuran 28.83)

Allahu [xh.sh] thote ne Kuran,

...dhe deshirojne te jene te lavderuar per ate qe nuk e punuan (Kuran 3.188)

Mos u beni si ata qe dolen prej shtepive te tyre sa per krenari e per ti pare bota, (Kuran 8.47)


Nje poet thote

Lavdeimi tek te tjeret eshte teshe qe ter ate qe e vesh
E nese mbulohesh me te , ti mbetesh lakuriq.


osht mar nga libri Mos u Trishto Aid el-Karni
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Mos u lodh per te patur fame,
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: FEJA ISLAME - Forumi gjeneral :: Keshilla Islame-
Kėrce tek: