ForumWww.Nur-Islam.TPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
Radio NurIslami

Share | 
 

 Sa vlen?!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
muslimone
Antar Fillestar/e
Antar Fillestar/e


Numri i postimeve : 62
Join date : 16/07/2010
Age : 30

MesazhTitulli: Sa vlen?!    17.07.10 0:21

Sa vlen?!<BLOCKQUOTE class="postcontent restore ">
Njė profesor nė fakultet nxori 500 Euro dhe pyeti studentėt: "Kush e dėshiron kėtė para?"
Shumica e studentėve ngritėn duart.
Profesori tha: "Do t'ia jap njėrit nga ju, por pasi ta ndrydhi.
Pėrsėri pyeti: "Kush e dėshiron kėtė?"
Duart pėrsėri u ngritėn."Por ēfarė do tė bėni nėse e bėj kėshtu?" E hodhi nė tokė dhe filloi ta shkelė me kėmbė, duke e njollosur, pastaj mori 500 Euron e ndrydhur, tė pėrlyer, tė shkelur dhe pėrsėri i pyeti : "A e dėshiron pėrsėri dikush nga ju kėtė 500 Euro?"
Pėrsėri tė gjithė ngritėn duart.
Atėherė profesori tha: "Mendoj se tani keni mėsuar diēka tė rėndėsishme". Ēfarė do qė bėra me kėtė 500 Euro ju pėrsėri e dėshironi sepse nuk e ka humbur vlerėn e saj, edhe pas ndrydhjes edhe pas shkeljes mbetet pėrsėri 500 Euro".
Kėshtu edhe ne, ndonjėherė demoralizohemi, gjunjėzohemi, ndrydhemi pėr shkak tė gabimeve, veprimeve tė kėqija, pėrvojave tė ithta, vėshtirėsive, dhe atėherė mendojmė se e kemi humbur vlerėn tonė.
Mos lejo qė humbja e shpresės tė fshijė ėndrrat tua. Vlera e njė gjėje ėshtė pėr sa ti e vlerėson, andaj pėr vete zgjidhe ēmimin mė tė lartė.
</BLOCKQUOTE>
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Sa vlen?!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: FEJA ISLAME - Forumi gjeneral :: Keshilla Islame-
Kėrce tek: