ForumWww.Nur-Islam.TPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
Radio NurIslami

Share | 
 

 Duja e mesimit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
muslimone
Antar Fillestar/e
Antar Fillestar/e


Numri i postimeve : 62
Join date : 16/07/2010
Age : 30

MesazhTitulli: Duja e mesimit    17.07.10 0:19

Duja e mesimit

bismil-lah

O Allahu im me mundeso pervetesimin
e drejte te mesimit, te lexuarit ne Emrin Tend
Me mundeso shkoqitjen dhe zberthimin e tij
Me lehteso gjuhen time dhe ma qeteso zemren time
ne kete gjendje te kujteses nen presion
Me pastro zemren (kujtesen) ,dhe mos me lere
vetem ne harresen e shejtanit dhe cytjet e tij
Mos me turpero para askujt(atij dhe asaj)qe nuk
ta kan friken ndja Teje,
Dhe mos na gjunjezo para atyre qe s'te besojne dhe s'te duan Ty
M e jep vigjilence,te ngadhnjyer mbi ta dhe dituri te plote...
Amin.....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Duja e mesimit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: FEJA ISLAME - Forumi gjeneral :: Keshilla Islame-
Kėrce tek: