ForumWww.Nur-Islam.TPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
Radio NurIslami

Share | 
 

 Sa e kėshillojmė njėri tjetrin?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
muslimone
Antar Fillestar/e
Antar Fillestar/e


Numri i postimeve : 62
Join date : 16/07/2010
Age : 30

MesazhTitulli: Sa e kėshillojmė njėri tjetrin?    17.07.10 0:11

Sa e kėshillojmė njėri tjetrin?<BLOCKQUOTE class="postcontent restore ">Njė shokė i tė Dėrguarit s.a.v.s thotė: “Shkova te i Dėrguari i Allahut s.a.v.s t’i jap besėn pėr islamin qė sapo e kisha pranuar. Kur e takova i thashė: “Tė jap besėn time, o i Dėrguari i Allahut.”

Profeti s.a.v.s. ma ktheu: “Me njė kusht! Tė kėshillosh ēdo musliman.”

Mesazhi:
Jetojmė nė njė kohė, ku moto tė jetės e kemi bėrė qė mos tė interesohemi pėr atė se ēfarė ndodh rreth nesh. Interesohemi vetėm pėr veten dhe pėr asgjė tjetėr. Nuk mund tė kemi sukses vetėm duke shkuar nė xhami, tė falemi dhe asgjė tjetėr. Pėr tė ndryshuar gjendjen tonė, gati se tė mjerė, duhet tė fillojmė tė kėshillojmė ēdo musliman pėr lėshimet eventuale qė i bėjmė. Shoqėria jonė duhet tė mėsohet qė fjala “kėshillė” tė jetė e pranueshme nga secili prej nesh
. </BLOCKQUOTE>
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Sa e kėshillojmė njėri tjetrin?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: FEJA ISLAME - Forumi gjeneral :: Keshilla Islame-
Kėrce tek: