ForumWww.Nur-Islam.TPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
Radio NurIslami

Share | 
 

 Dialogu mes trėndafilit dhe margaritarit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
muslimone
Antar Fillestar/e
Antar Fillestar/e


Numri i postimeve : 62
Join date : 16/07/2010
Age : 30

MesazhTitulli: Dialogu mes trėndafilit dhe margaritarit    16.07.10 22:18

Dialogu mes trėndafilit dhe margaritarit<BLOCKQUOTE class="postcontent restore ">Njė ditė u takua njė trėndafil i bukur me bukuri tė mahnitėshme, aromė tė kėndshme ,ngjyra tėrhqėse me njė margaritar nga e cila nuk dukej asnjė prej kėtyre cilėsive e cila jetonte nė fund tė detit .... u njoftuan me njėra tjetren dhe filloi dialogu.

Tha trėndafili:

Familja jonė ėshtė e madhe prej neve ka trėndafila dhe lule qė lulėzojnė tė cilat nuk mund ti numroj, dallohen me pamje tė mahnitshme dhe secila prej tyre ka aromė tė dalluar, kur papritmas trėndafili u pikėlluar!?

E pyeti margaritari :

Nga kjo qė po thua nuk paska diqka qė tė pikėllon pse u pikėllove!?

Trėndafili:

Mirėpo njerėzit na trajtojnė nė mėnyrė jo tė drejtė ,ata na mbjellin neve jo nga dashuria mirėpo qė tė kėnaqen me pamjen tonė tė bukur dhe aromen e kėndshme ,pastaj na hudhin nė rrugė apo nė shporta tė mbeturinave pasi qė tė marrin nga ne gjėjėn mė tė shtrejt dhe aromen ....

U ndal trėndafili pastaj i tha margaritarit:

Mė trego pėr jetėn tėnde si jeton?? Dhe cilat janė ndjenjat e tua derisa ti jeton nė fund tė detit ....

U pėrgjigj margaritari:

Pa marr parasysh se unė nuk kam ngjyra tė bukura sikurse ti dhe pamje tė mahnitshme jam shumė e shtrenjėt nė pamjen e njerėzve, ata e bėjnė tė pamundurėn pėr tė arritur tek unė! Marrin rrugėtim dhe zhyten nė detra pėr tė mė kėrkuar ,ndoshta habitesh kur tė them se sa ma shumė qė largohem nga sytė e njerėzve aq mė shumė mė shtohet bukuria e rritet vlera ime ....

Jetojė nė erėsirėn e detit pėrveq se unė jam e lumtur shumė e lumtur, sepse jam larg duarve tė mendjelehtėve e tė pavlerėve dhe qmimi im ėshtė i shtrejtė nė mesin e njerėzve...

a e dini se kush ėshtė trėndafili e kush margaritari ??

mendohuni...mendohuni...

do ta gjeni se ato dyja janė :

trendafili ėshtė ........................(femra e zbuluar)

margaritari ėshtė ....................( femra e mbuluar)Pėrktheu : Faton RUSHITI
</BLOCKQUOTE>
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Dialogu mes trėndafilit dhe margaritarit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Nė dritėn e njė filozofi tė errėt

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Gruaja dhe Familja ne Islam :: Familja ne Islam-
Kėrce tek: