ForumWww.Nur-Islam.TPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
Radio NurIslami

Share | 
 

 Ali Hamnei: Iran do tė vazhdojė me programin nuklear

Shko poshtė 
AutoriMesazh
spy
Antar Fillestar/e
Antar Fillestar/e


Numri i postimeve : 30
Join date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Ali Hamnei: Iran do tė vazhdojė me programin nuklear   30.07.08 20:41

Megjithėse shumė shpejt skadon afati tė cilin fuqitė botėrore ia kanė vėnė Teheranit pėr t’u pėrgjigjur nė ofertėn e tyre, Ali Khamenei ka deklaruar se vendi i tij do tė vazhdojė zhvillimin e programit nuklear.

"Vendet e Perėndimit e dinė se Irani e shfrytėzon energjinė nukleare pėr qėllimi civile, por ato nuk dėshirojnė tė na lejojnė tė vazhdojmė me programin tonė, me pretekstin se ne bėhemi tė fuqishėm”, ka thėnė Khamenei.

Perėndimi e akuzon Iranin se po prodhon armė nukleare, kurse Irani, vendi i katėrt mė i madh i prodhimit tė naftės, e mohon atė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Ali Hamnei: Iran do tė vazhdojė me programin nuklear
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Informacione dhe diskutime te ndryshme :: Lajmet me te reja :: Lajmet nga Bota-
Kėrce tek: