ForumWww.Nur-Islam.TPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
Radio NurIslami

Share | 
 

 Myftiu Tėrnava udhėtoi sot pėr SHBA

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin


Numri i postimeve : 187
Join date : 10/07/2008
Location : Gjilan

MesazhTitulli: Myftiu Tėrnava udhėtoi sot pėr SHBA   27.07.08 20:39

Myftiu i Kosovės Mr. Naim Tėrnava udhėtoi sot pėr ShBA respektivisht pėr nė Nju-Jork, ku do tė marrė pjesė nė konferencėn e organizuar nga Universiteti amerikan “Yellin” dhe Universiteti jordanez “Al al-Bayt”.

Nė kėtė konferencė pritet qė tė marrin pjesė pėrfaqėsues tė spikatur nga ShBA- tė, Azia e Evropa tė cilėt pritet qė tė diskutojnė pėr nevojėn e forcimit ndėrfetar e ndėrnacional.

Myftiu Tėrnava prite qė tė flas pėr traditėn e kultivimit tė tolerancės ndėrfetare nė Kosovės. Gjithashtu nė fjalėn e tij Myftiu Tėrnava do tė flas edhe pėr nevojėn e intensifikimit tė dialogut ndėrkonfesional e ndėrnacional.

Myftiu Tėrnava pritet qė tė flas edhe pėr tė arriturat e Kosovės sė pavarura si dhe pėr rolin qė duhet tė luajnė udhėheqėsit fetar nė afrimin e komuniteteve tė Kosovės.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://nur-islam.forummotion.com
 
Myftiu Tėrnava udhėtoi sot pėr SHBA
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Udhėtim nė kohė
» Udhėtimi Astral
» Aura
» Si e kontaktova udhėrrėfyesin tim shpirtėror ?
» A udhėheqin me ne forcat misterioze?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Informacione dhe diskutime te ndryshme :: Lajmet me te reja :: Lajme nga Bota Islame-
Kėrce tek: