ForumWww.Nur-Islam.TPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
Radio NurIslami

Share | 
 

 Ban Ki Moon nominon pasardhėsen e Arbourit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin


Numri i postimeve : 187
Join date : 10/07/2008
Location : Gjilan

MesazhTitulli: Ban Ki Moon nominon pasardhėsen e Arbourit   25.07.08 16:52

Navanethen Pillay, njė gjykatėse nga Afrika e Jugut, ėshtė nominuar pėr postin e komisionerit tė ardhshėm i OKB-sė pėr tė drejtat e njeriut.
Pillaye, e cila aktualisht ėshtė gjykatėse nė Tribunalin e Hagės, ėshtė nominuar nga sekretari i pėrgjithshėm i OKB-sė, Ban Ki Moon.

Po qe se nominimi konfirmohet, ajo do tė zėvendėsojė Luiz Arbourin.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://nur-islam.forummotion.com
 
Ban Ki Moon nominon pasardhėsen e Arbourit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Informacione dhe diskutime te ndryshme :: Lajmet me te reja :: Lajmet nga Bota-
Kėrce tek: