ForumWww.Nur-Islam.TPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
Radio NurIslami

Share | 
 

 Nė shtator nis akreditimi i universiteteve nė Shqipėri

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin


Numri i postimeve : 187
Join date : 10/07/2008
Location : Gjilan

MesazhTitulli: Nė shtator nis akreditimi i universiteteve nė Shqipėri   25.07.08 16:51

Njė kompani amerikane e vlerėsimit tė cilėsisė tė Institucioneve tė Arsimit tė Lartė pritet tė mbėrrijė nė shtator nė Shqipėri, pėr tė kryer akreditimin e jashtėm pėr ēdo institucion publik dhe privat tė Arsimit tė Lartė shqiptar.

Nė Shqipėri numėrohen 12 universitete publike dhe rreth 14 private, kėto tė fundit tė ēelura pas vitit '91, me vendosjen e demokracisė.

Kreu i Konferencės sė Rektorėve, Jorgo Kacani, duke e konsideruar nismėn e akreditimit tė universiteteve si njė ngjarje nė fushėn e arsimit, informoi se "vlerėsimi i kompanisė do tė paraqesė njė renditje me pikė jo vetėm tė Institucioneve tė Arsimit tė Lartė, por edhe tė programeve tė veēanta tė studimit, pra pėr ēdo diplomė".

Sipas tij, raporti i vlerėsimit tė jashtėm tė kompanisė amerikane, do tė mbėshtetet nė raportin e vetėvlerėsimit, nė dokumentacionin e konsultuar, si dhe rezultatet e vizitės nė vend nė IAL-vė.

Rezultatet e vlerėsimit tė kompanisė amerikane do tė bėhen publike nga MASH, e cila mbi bazėn e tyre do tė marrė dhe masat pėrkatėse ndaj universiteteve publike dhe private, qė nuk plotėsojnė standardet. start
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://nur-islam.forummotion.com
 
Nė shtator nis akreditimi i universiteteve nė Shqipėri
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Informacione dhe diskutime te ndryshme :: Lajmet me te reja :: Lajmet nga Rajoni-
Kėrce tek: