ForumWww.Nur-Islam.TPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
Radio NurIslami

Share | 
 

 Maas: Serbia tė pranojė pavarėsinė e Kosovės

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin


Numri i postimeve : 187
Join date : 10/07/2008
Location : Gjilan

MesazhTitulli: Maas: Serbia tė pranojė pavarėsinė e Kosovės   25.07.08 16:51

Ambasadori i Gjermanisė nė Beograd, Wolfram Maas, ka deklaruar se Serbia nuk ėshtė nėn presion pėr tė pranuar pavarėsinė e Kosovės, por se do tė duhej tė gjente “hapėsirė manovruese pėr zhvillimin e marrėdhėnieve me Prishtinėn”.

"Me gjithė kundėrshtitė fundamentale, ekziston hapėsira manovruese pėr zhvillimin e marrėdhėnieve”, ka thėnė Maas nė njė intervistė pėr mediat serbe.

Pyetjes se si Serbia duhet t’i kuptojė deklaratat e zyrtarėve evropianė se pranimi i Kosovės nuk ėshtė kusht pėr afrimin e saj tė mėtejmė me BE-nė, por njėkohėsisht duhet tė pranojė realitetin e ri, i cili realisht do tė thotė pranim indirekt pėr shkėputjen e Kosovės, ambasadori Maas ėshtė pėrgjigjur duke u thirrur nė historinė e pasluftės sė vendit tė tij.

"Nuk e detyrojmė Serbinė tė pranojė Kosovėn, por lusim qė tė gjenden zgjidhje qė do tė ishin nė interes tė njerėzve tė cilėt jetojnė nė Kosovė dhe tė gjenden zgjidhje praktike nga jeta e pėrditshme.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://nur-islam.forummotion.com
 
Maas: Serbia tė pranojė pavarėsinė e Kosovės
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Terrorizmi fetar Shqipėri & Kosovė
» Shqipėri & Kosovė - UFO
» Sjelljet e ērregullta e dėmtojnė aftėsinė mendore
» Demonėt negativė nė rrafshin e Kosovės
» Doktrina mbi pavdekėsinė e Shpirtit

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Informacione dhe diskutime te ndryshme :: Lajmet me te reja :: Lajme nga Kosova-
Kėrce tek: