ForumWww.Nur-Islam.TPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
Radio NurIslami

Share | 
 

 Tėrnava: Shumė shtete tė botės islame do ta njohin sė shpejti pavarėsinė e Kosovės

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin


Numri i postimeve : 187
Join date : 10/07/2008
Location : Gjilan

MesazhTitulli: Tėrnava: Shumė shtete tė botės islame do ta njohin sė shpejti pavarėsinė e Kosovės   25.07.08 16:04

Kryetari i Bashkėsisė Islame tė Kosovės, Naim Tėrnava, pas takimit me Kryetarin e Kuvendit tė Kosovės, Jakup Krasniqi, ka thėnė se BIK, nė koordinim edhe me institucionet e Kosovės nė vazhdimėsi po lobon tek shtetet islame pėr njohjen e pavarėsisė sė vendit tonė, dhe, rezultatet do tė shihen nė njė tė ardhme tė afėrt. Me kėtė rast kryeparlamentarin Krasniqi i ka dhuruar BIK njė kopje tė Deklaratės sė Pavarėsisė.Bashkėsia Islame e Kosovės nė vazhdimėsi po lobon te vendet islame pėr njohjen e shtetit mė tė ri nė botė. Kėto deklarata i bėri kreu i saj Naim Tėrnava pas takimit qė kishte me Jakup Krasniqin, Kryetar i Kuvendit tė Kosovės.
"Ne nė vazhdimėsi po punojmė sė bashku me institucionet e Kosovės qė sa mė shumė vende tė botės islame ta pranojnė Kosovėn", theksoi Naim Tėrnava, duke falėnderuar legjislativin pėr punėn qė ka bėrė deri tani nė nxjerrjen e ligjeve shumė tė rėndėsishme pėr vendin.

Ai po ashtu ka pėrgėzuar kreun e Kuvendit pėr vizitėn e suksesshme tė udhėheqėsve tė Republikės sė Kosovės nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės.

Kryeparlamentari Jakup Krasniqi ka vlerėsuar lart punėn e Bashkėsisė Islame tė Kosovės, si njė institucion shumė i rėndėsishėm pėr qytetarėt e vendit dhe ka premtuar bashkėpunim tė vazhdueshėm me te.

Me kėtė rast kryeparlamentari Jakup Krasniqi i ka dhuruar Bashkėsisė Islame tė Kosovės njė kopje tė Deklaratės sė Pavarėsisė. Kėtė gjest Myftiu i Kosovės, Naim Tėrnava e ka vlerėsuar si dhuratėn mė tė madhe tė pranuar deri tani, pėr tė cilėn ėshtė pritur shekuj me radhė.rtklive.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://nur-islam.forummotion.com
 
Tėrnava: Shumė shtete tė botės islame do ta njohin sė shpejti pavarėsinė e Kosovės
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Paraja, 'djalli' i ardhur nga barku i Tokes!
» Histori te verteta dhe te frikshme
» Dėshmitarė i njė ngjarje tė pashpjegueshme
» Mos u trishto
» Aleksandri i Madh

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Informacione dhe diskutime te ndryshme :: Lajmet me te reja :: Lajme nga Bota Islame-
Kėrce tek: