ForumWww.Nur-Islam.TPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
Radio NurIslami

Share | 
 

 Yusuf Islami merr dėmshpėrblim pėr shpifje

Shko poshtė 
AutoriMesazh
spy
Antar Fillestar/e
Antar Fillestar/e


Numri i postimeve : 30
Join date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Yusuf Islami merr dėmshpėrblim pėr shpifje   24.07.08 14:15

Muzikanti britanik Yusuf Islami, dikur i njohur si Cat Stevens, tė premten (javen e kaluar) mori dėmshpėrblim pėr shkak tė shpifjeve, dhe falje publike nga agjencia gazetareske e cila kishte publikuar njė shkrim se nė njė rast Ysuf Islami nuk kishte pranuar tė flas me femrat tė cilat nuk kishin bartur hixhab.Ky artist britanik, i cili nė fund tė viteve tė 70-ta u konvertua nė Islam, ka deklaruar se njė pjesė tė parave qė do t'i merr si dėmshpėrblim do t'i jep Organizatės humanitare tė UN-sė "Small Kidness", ku edhe vet ėshtė nė krye tė kėsaj organizate.

Avokati i Yusufit nė gjykatė kishte deklaruar se artikullin e kishte botuar agjencia 'World Entertainment News Network', ndėrsa e publikoi ueb-sajti Contactmusic.com.

Artikulli i diskutueshėm ishte publikuar nė mars tė vitit tė kaluar, ndėrsa nė te shkruante se Yusuf Islami ėshtė jotolerant ndaj femrave, dhe se nė njė ceremoni tė ndarjes sė ēmimeve kishte refuzuar tė bisedoj me asnjė femėr qė nuk kishte hixhab, dhe se femrat me te kishin biseduar vetėm pėrmes ndėrmjetėsuesit.

Avokati i Yusufit kishte deklaruar se ky artikull e ka turpėruar klientin e tij, dhe njėherit ka krijuar pėrshtypje tė gabuara ndaj tij dhe ėshtė tallur me religjionin e tij.

59 vjeēari Yusuf Islami, i cili edhe mė tej ėshtė i njohur sipas hiteve tė tij derisa ishte si Cat Stevens si "Wild World", "Morning Has Broken" dhe "Moonshadow." Nė karijerėn e tij ka shitur mė shumė se 60 milion ekzemplar tė albumeve tė tij. Pas konvertimit nė Islam nė vitin 1978 u tėrhoq nga showbiznesi, dhe qė nga ajo kohė, pėr herė tė parė para dy viteve, publikoi pop albumin e tij tė parė.

24.07.2008.islamgjakova.net

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Yusuf Islami merr dėmshpėrblim pėr shpifje
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Kryqezatat
» Syri i keq
» Shikimi fiksues – Mėsyshi
» Islami
» “Fantazmat” nė Pagarushė

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Informacione dhe diskutime te ndryshme :: Lajmet me te reja :: Lajme nga Bota Islame-
Kėrce tek: