ForumWww.Nur-Islam.TPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
Radio NurIslami

Share | 
 

 Tolerancė pa kufi

Shko poshtė 
AutoriMesazh
spy
Antar Fillestar/e
Antar Fillestar/e


Numri i postimeve : 30
Join date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Tolerancė pa kufi   24.07.08 14:14

Javėn e kaluar nė Emiratet e Bashkuara Arabe policia arrestoi 17 turist tė huaj pėr shkak tė demonstrimi tė hapėt tė orientimit tė tyre homoseksual.Nė komunikatėn zyrtare tė policisė thuhet se turistėt haptas demonstruan homoseksualitetin nė qendrat tregtare dhe vendet tjera publike. Njė polic bėnė tė ditur se tė gjithė tė arrestuarit ishin tė gjinisė mashkullore, shtetas tė huaj tė cilėt nė Dubai udhėtuan pėr pushim dhe biznes. Por, polici nuk tregoi se nė ēfarė forme tė arrestuarit demonstruan orientimin e tyre homoseksual.

Nė anėn tjetėr, gazetat lokale 'Gulf News'shkruan se 40 meshkuj janė arrestuar dhe se tė gjithė ishin tė veshur me fustane femrash. Gazetat pohojnė se aksionet e arrestimeve janė bėrė nė kaudėr tė kampanjės nė luftė kundėr tranvestitėve.

Ligjet nė Emiratet e Bashkuara Arabe ndalojnė demonstrimin e sjelljeve homoseksuale nė vendet publike.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Tolerancė pa kufi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Informacione dhe diskutime te ndryshme :: Lajmet me te reja :: Lajme nga Bota Islame-
Kėrce tek: