ForumWww.Nur-Islam.TPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
Radio NurIslami

Share | 
 

 Mish qengji me makarona

Shko poshtė 
AutoriMesazh
spy
Antar Fillestar/e
Antar Fillestar/e


Numri i postimeve : 30
Join date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Mish qengji me makarona   23.07.08 17:27

Mish qengji, 1 kofshė
* Vaj pėr skuqje, 2 lugė gjelle dhe njė lugė pėr salcėn
* Qepė tė thata, 4 copė
* Karota, 3 copė
* Selino, 2 degėza
* Domate, 2 copė
* Sallam, 150 gram
* Gjalpė, 2 lugė gjelle
* Kėrpudha, 150 gramė
* Verė e kuqe , 500 mililitra
* Salcė domatesh, 400 gramė
* Kripė, majdanoz, sipas dėshirės
* Makarona
* koncentrat supe pėr 600 mililitra.


Pėrgatitja:

Skuqeni mishin nga tė gjitha anėt derisa tė marrė njė ngjyrė tė kėndshme ari. Qepėn, erėzat, domatet e sallamin grijini hollė dhe skuqini pėr 15 minuta, duke i trazuar vazhdimisht. Pastaj hidhni verėn, salcėn e domateve dhe gjithė perimet e kėrpudhat. Zieni pėr 10 minuta nė lėngun e perimeve. Hidhni atje 150 gramė makarona. Ziejini.

Mishin e skuqur mbulojeni me kapak dhe futeni nė furrė nė 170 gradė. Lėreni derisa tė pėrgatitet pėrfundimisht. Nė fund, priteni nė copa dhe servireni me makaronat dhe perimet e ziera sė bashku, duke e zbukuruar me majdanoz.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Mish qengji me makarona
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Gruaja dhe Familja ne Islam :: Kuzhine-
Kėrce tek: