ForumWww.Nur-Islam.TPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
Radio NurIslami

Share | 
 

 Mos e filloni ditėn me kafe

Shko poshtė 
AutoriMesazh
spy
Antar Fillestar/e
Antar Fillestar/e


Numri i postimeve : 30
Join date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Mos e filloni ditėn me kafe   23.07.08 17:25

Mjekėt kėshillojnė qė dita kurrė nuk duhet tė fillohet me kafe, por detyrimisht nė fillim duhet tė hani, dhe kjo pėr tė mos e dėmtuar lukthin.


Ekspertėt po ashtu kėshillojnė se tre deri nė katėr espreso tė vogla, mund tė ndikojnė pozitivisht nė zemėr. Mė sė miri ėshtė tė pini espreso tė shkurtė, pasi qė shtimi i ujit tė aparatit, lėshon shumė lėndė tė dėmshme nė kafe.

Kafeja nuk duhet tė konsumohet mė shumė se tri herė nė ditė dhe qėndrimet e mjekėsve kanė qenė tė njėjta nė kėtė aspekt, kur bėhet fjalė pėr atė se nėse kafeja ėshtė e dėmshme apo e shėndetshme.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Mos e filloni ditėn me kafe
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: FEJA ISLAME - Forumi gjeneral :: Shendetesi-
Kėrce tek: