ForumWww.Nur-Islam.TPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
Radio NurIslami

Share | 
 

 Aspirata pėr tė mirėn e pafund

Shko poshtė 
AutoriMesazh
xheni
Antar Fillestar/e
Antar Fillestar/e


Numri i postimeve : 10
Join date : 15/07/2008
Age : 31

MesazhTitulli: Aspirata pėr tė mirėn e pafund   19.07.08 19:18

Njerėzit gjithnjė kanė pretenduar pėr tė mirėn e pafund dhe tė pėrkryer.Mirėsitė e shumta tė kėsaj bote: kapitali,fama,nderi,dituria dhe tė ngjajshme,sado dhe qfarėdo qofshin, nuk mund plotėsisht ta kėnaqin njeriun.Ai gjithmonė synon pėr tė mirėne e pafund-pėr jetėn e amshueshme,qė nė fakt ėshtė epamundshme tė arrihet nė kėtė botė .Kjo aspiratė pėr tė amshueshmen dhe pėr tė pafundshmen mė sė miri tregon se ekziston e mira e pafund dhe e pėrkryer-All-llahu,kah i cili pretendon shpirti.Sipas kėsaj, edhe ky synim permanent i njeriut ėshtė argument pėr ekzistimin e Qenies mė tė Lartė-All-llahut xh.sh.
Ka shumė argumente qė dėshmojnė ekzistimin e Zotit.Dukr e potencuar Kėtė,nė Kur`anin a,sh thuhet:

" Ne do t`ua bėjmė atyre tė mundshme qė t`i shohin argumentet Tona nė horizonte dhe nė veten e tyre derisa t`u bėhet e qartė se ai {Kur`ani} ėshtėi vėrtetė..."{Fussilet,53}

shkruar nga Xheneta-Bufaj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Aspirata pėr tė mirėn e pafund
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: FEJA ISLAME - Forumi gjeneral :: Tema te ndryshme-
Kėrce tek: