ForumWww.Nur-Islam.TPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
Radio NurIslami

Share | 
 

 Dhėnia e llogarisė dhe rezultatet e saj

Shko poshtė 
AutoriMesazh
xheni
Antar Fillestar/e
Antar Fillestar/e


Numri i postimeve : 10
Join date : 15/07/2008
Age : 31

MesazhTitulli: Dhėnia e llogarisė dhe rezultatet e saj   19.07.08 17:19

Logarija do jetė shumėllojėshe: Llogaria e letė-ėshtė llogaria e atyre qė librat e tyre do t`u jepen nė dorėn e djathtė,dhe llogarit e rėnda,si llogaria e fshatit i cili nuk ia vuri veshin urdhrit tė Zotit tė vet.Ngjashėm,siq do tė paraqiten njerėzit nė grupe,pas pėrfundimit tė rezultateve tė llogarisė,tė parėt qė All--llahu xh.sh do t`i jenė tė afėrt,tė lumturit dhe tė pafatėt.

" E nėse ėshtė nga ata prej tė afėrmve tė All-llahut-ai ka kėnaqėsi,furnizim tė mirė dhe kopshte tė xhennetit nė tė!Enėse ėshtė nga ata tė lumturit,pa,pėrshėndetje ty nga ata qė janė tė lumtur{i thuhet}!E nėse ėshtė nga ata qė kanė pėrgėnjeshtruar dhe nė mashtrime kanė mbetur,pra ata me ujė tė valė do tė gostiten,dhe djegie nė zjarr tė xhehennemit.E s`ka dyshim,e gjithė kjo ėshtė vėrtet e sigurt,-andaj lavdėroje emrin e Zotit tėnd tė Madhėruseshėm!",-{El- Vaki`a,89-96}

shkruar ngaXheneta-Bufaj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Dhėnia e llogarisė dhe rezultatet e saj
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: FEJA ISLAME - Forumi gjeneral :: Tema te ndryshme-
Kėrce tek: