ForumWww.Nur-Islam.TPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
Radio NurIslami

Share | 
 

 Islami nuk bėn dallim mes Pejgamberėve

Shko poshtė 
AutoriMesazh
xheni
Antar Fillestar/e
Antar Fillestar/e


Numri i postimeve : 10
Join date : 15/07/2008
Age : 31

MesazhTitulli: Islami nuk bėn dallim mes Pejgamberėve   19.07.08 17:03

Edhe pse nė mesin e pasuesve tė pejgamberėve tė mėparshėm{atyre tė cilėt thonė e mendojnė se i takojnė ndonjėrit mga ata},ka tė atillė qė ofendojnė,nėnqmojnė e sulmojnė pejgamberin tjetėr,Islami e urdhėron muslimanin t`i respektojė e t`i lavdėroj tė gjithė pejgamberėt.E nėse pėr njėrin nga ata flet keq,ofendojn apo e nėnqmojn,e ka braktisur rrugėn islame:"Pejgamberi beson nė atė qė i ėshtė shpallur nga Zoti i Tij,edhe besimtarėt-tė gjithė ata besojnė nė All-llahun,melekėt e Tij dhe pejgamberėte Tiij:Ne nuk e dallojmė asnjėrin nga pejgamberėt e Tij".Dhe ata thonė:.Dhe ata thonė Very Happyėgjuam dhe u pėrylėm"falna neve o Zot uyė:te Ti do tė kthehemi-{el Bekare,285}

Muslimani e doon Musain a.s ,Isain a.s dhe pejgamberėt tjer,siq e don Muhammedin s.a.v.s., i respekton e i lartėson siq e respekton dhe e lartėson Muhammedin.s.a.v.s

Qifytiqė e ka pranuar Krishterimn pas ardhjes sė Isaut a.s nuk e ka humbur Musain a.s, ndėrsa e ka fituar Isaun a.s Krishteri Qė sot e pranon Islamin, nuk e humbė Isaun a.s e as Musaun a.s ndėrsa e fiton sė bashku me ta Muhammedin s.a.v.s.Le tė jetė salavati i All-llahut xhel-le shanuhu mbi Muhammedin s.a.v.s.dhe mbi tė gjithė pejgamberėt e tjerė.

shkruar nga Xheneta-Bufaj
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Islami nuk bėn dallim mes Pejgamberėve
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: FEJA ISLAME - Forumi gjeneral :: Tema te ndryshme-
Kėrce tek: