ForumWww.Nur-Islam.TPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
Radio NurIslami

Share | 
 

 Obama: Mbishkrimi satirik i NewYorkerit ofendim pėr muslimanėt

Shko poshtė 
AutoriMesazh
spy
Antar Fillestar/e
Antar Fillestar/e


Numri i postimeve : 30
Join date : 13/07/2008

MesazhTitulli: Obama: Mbishkrimi satirik i NewYorkerit ofendim pėr muslimanėt   18.07.08 0:04

Kandidati demokrat pėr president Barak Obama tha se aspak nuk i pengon ballina e gazetės 'NewYorker' ku ai paraqitet nė veshjen muslimane, ndėrsa gruaja e tij si terroriste, por ky ėshtė njė ofendim pėr muslimanėt amerikan."Nė tėrė vendin ka muslimanė tė shkėlqyeshėm amerikan tė cilėt bėjnė punė tė mrekullueshme dhe mendoj se ėshtė zgjidhje fatkeqe qė kjo tė pėrdoret kundėr meje si ofendim apo mėnyrė tė krijohet dyshimi nė mua", tha Obama nė intervistė me gazetarin e njohur tė CNN-sė, Leri King.

Obama, babai i tė cilit ėshtė kenias, por qė ėshtė krishterė, tha se ndihet fajtor qė nuk tentoi t'i ndaloj disa zėra rreth tij, duke pėrfshirė edhe atė se ėshtė musliman.

Nė ballinėn e 'NewYorkerit' i cili u botua ditėn e hėnė, Obama paraqitet nė veshje muslimane me sandale, pelerinė dhe turban, ndėrsa gruaja e tij Michel nė uniformė kamuflazhe me armė nė kraharor dhe afro-frizurė. Nė dhomėn ku ata gjenden digjet flamuri amerikan, ndėrsa mbi ata ėshtė e varur fotografia e Osama bin Ladenit.

Obama tha se gjatė kampanjės presidenciale ėshtė mėsuar tė dėgjoj zėra tė ndryshėm kundėr tij dhe se ėshtė bėrė imun. Ai, gjithashtu, shtoi se 'NewYorkeri' nė tentim tė bėj njė satirė, nė vend tė saj "pa dyshim se ka bėrė njė pasqyrė tė gabuar kundėr meje".

Ai pranoi se ky ėshtė vendim i redaksisė nė tė cilėn ai nuk dėshiron tė pėrzihet dhe shtoi se "ky ėshtė vetėm njė vizatim dhe nuk ėshtė diēka qė u merr shumė kohė popullit amerikan".

Obama ėshtė ballafaquar me probleme tė ngjashme nė shkurt tė kėtij viti kur ėshtė paraqitur fotografia e tij nė veshjen tradicionale keniase tė cilėn e kishte veshur gjatė vizitės sė tij nė Afrikė nė vitin 2006.17.07.2008.islamgjakova.net
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Obama: Mbishkrimi satirik i NewYorkerit ofendim pėr muslimanėt
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Pesė teoritė konspirative qė nuk shuhen

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Informacione dhe diskutime te ndryshme :: Lajmet me te reja :: Lajme nga Bota Islame-
Kėrce tek: