ForumWww.Nur-Islam.TPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
Radio NurIslami

Share | 
 

 Refuzohet shtetėsia franceze pėr shkak tė nikabit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin


Numri i postimeve : 187
Join date : 10/07/2008
Location : Gjilan

MesazhTitulli: Refuzohet shtetėsia franceze pėr shkak tė nikabit   15.07.08 17:04

Ka tetė vite qė Faiza bashkė me bashkėshortin francez dhe tre fėmijėt e tyre jeton nė Francė, por qėndrimet e saj islame nuk pajtohen me zakonet franceze.Faiza M ėshtė njė muslimane 32 vjeēare nga Maroko, e cila qė nga viti 2000 jeton nė Francė me bashkėshortin francez dhe tre fėmijėt e tyre, bėnė tė ditur BBC.

Por, gjykata franceze ka vendosur qė gruas mos t'i jepet shtetėsia franceze pėr shkak tė qėndrimeve tė saj islame tė cilat nuk pajtohen mė "vlerat franceze". Me fjalė tė tjera, Faiza nuk heq dorė nga bartja e nikabit, lajmėron shėrbimi social.

Kėrkesa pėr shtetėsi i ėshtė refuzuar qė nga viti 2005, arsyeja ėshte mospėrshtatja me zakonet franceze.

Muajin e kaluar Faiza bėri kėrkesėn pėr shtetėsi nė Conseil d“Etat, trup shtetėror i cili funksionon si Gjykatė supreme.
15.07.2008.islamgjakova.net
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://nur-islam.forummotion.com
 
Refuzohet shtetėsia franceze pėr shkak tė nikabit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Paraja, rrėnja e sė keqes ?
» Vehabizmi
» Dėshmi qė nuk refuzohet - Ufo
» Shėrbimi Informativ Shtetėror
» Magjite e rrezikshme

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Informacione dhe diskutime te ndryshme :: Lajmet me te reja :: Lajme nga Bota Islame-
Kėrce tek: