ForumWww.Nur-Islam.TPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
Radio NurIslami

Share | 
 

 Lumturia e vertet dhe paqja e mbrendshme

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin


Numri i postimeve : 187
Join date : 10/07/2008
Location : Gjilan

MesazhTitulli: Lumturia e vertet dhe paqja e mbrendshme   14.07.08 20:40

Lumturia e vertet dhe paqja mund te arrihet duke iu nenshtruar urdherave te Krijuesit,dhe Furnizuesit te kesaj bote.Zoti ka thene ne Kur'an:Nuk ka dyshim se ne perkujtimin e Allahut vertet zemrat gjejne prehje."(KUR'AN,13:28)

Ne te kunderten,kush ia kthen shpinen Kur'anit do te kete jete te mundimshme ne kete bote.All-llahu teala ne Kur'an ka thene:"E kush ia kthen shpinėn udhėzimit Tim, do tė ketė jetė tė vėshtirė dhe nė ditėn e kijametit do ta ringjall tė verbėr.(KUR'AN,20,124)

Kjo mund te shpjegoje pse disa njerez bejne vetevrasje duke pasur gjendje materiale te rehatshme.Per shembull shihni Ket Stivensin(tani Jusuf Islam),ish pop-kengetari i njohur,i cili fitonte nganjeher me shume se 150,000$ ne nate.Pasi pranoi Islamin,ai gjeti lumturine dhe paqen e vertet,te cilen nuk e gjeti tek suksesi material.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://nur-islam.forummotion.com
 
Lumturia e vertet dhe paqja e mbrendshme
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: FEJA ISLAME - Forumi gjeneral :: Tema te ndryshme-
Kėrce tek: