ForumWww.Nur-Islam.TPytėsoriLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi
Radio NurIslami

Share | 
 

 Flalja e te gjitha mekateve te meparshme

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin


Numri i postimeve : 187
Join date : 10/07/2008
Location : Gjilan

MesazhTitulli: Flalja e te gjitha mekateve te meparshme   14.07.08 20:39

Kur diksuh e pranon Islamin,Zoti ia fal te gjitha mekatet e meparshme dhe gjerat e keqija.Nje njeri i quajtur Amr erdhi te Profeti Muhamed s.a.v.s. dhe i tha:"Ma jep doren tende te djathte qe te zotohem besnikerisht."Profeti shtriu doren e tij te djathte.Amri terhoqi doren e vet.Profeti tha"C'fare te ndodhi o Amr?.Ai iu pergjigj:"Dua te ve kusht."Profeti s.a.v.s. e pyeti:"C'fare eshte kushti qe synon?Amri tha:"Qe zoti te mi fale maketet e meparshme."Profeti i tha:"A nuk e di se pranimi i Islamit shlyen te gjitha mekatet e meparshme?"

Pas pranimit te Islamit,personi do te shperblehet per veprat e mira a te keqija,ne perputhje me thenien vijuese te Profetit Muhamed:"Zoti yt,i Cili eshte i bekuar dhe i madherishem,eshte me se i Meshirshem.Nese ndokush mendon te beje nje te mire,por nuk e ben,ateher nje e mire do te shenohet per te.Dhe nese e ben ate,(shperblimi)dhjete deri shtateqind fish me i madh(shperblim per vepren e mire)do te shenohet per te.Dhe nese ndokush do te bej nje te keqe,por nuk e ben,nje veper e mire do te shenohet per te.Por nese ai e ben ate,nje e keqe do te shenohet per te ose Zoti do shlyeje ate
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://nur-islam.forummotion.com
 
Flalja e te gjitha mekateve te meparshme
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Hipnoza
» Fenomen i rralle !
» Reinkarnimi - Rimishėrimi
» Numri 19
» Jeta ne jeten e kaluar (Fenomeni De-Javu) kush ishim para se te lindnim

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: FEJA ISLAME - Forumi gjeneral :: Tema te ndryshme-
Kėrce tek: